_blank
Ewa w radio
(plik .mp3 6,82 MB)
.........................................................
Ewa w TV
.........................................................
.........................................................
Każdy miesiąc się liczy

 

 

O MNIE

Kim jestem? Przede wszystkim osobą, która lubi pomagać innym. I w ogóle bardzo lubi ludzi jak również bezpośredni kontakt.

Żeby fachowo i profesjonalnie doradzać kobietom w problemach laktacyjnych w 2006 roku zdałam międzynarodowy egzamin potwierdzający najwyższe kompetencje w tej dziedzinie i zostałam Międzynarodowym Certyfikowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC. Recertyfikowałam się w roku 2011 i w 2016 roku ponownie egzaminem po 10 latach od pierwszego. Wcześniej działałam społecznie i w wolontariacie w Stowarzyszeniu na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia oraz w Komitecie Upowszechniania Karmienia Piersią uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach związanych z tematem karmienia i laktacji. Cały czas staram się rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę – między innymi poprzez udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach skupiających profesjonalistów ds. laktacji z całego świata (Wiedeń 2008, Bazylea 2010, Kopenhaga 2014, Ateny 2016). W 2013 roku zostałam Specjalistką ds. Zdrowia Publicznego w specjalizacji Promocja Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jestem również instruktorką masażu niemowlęcego Shantala.

Należę do Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych – stowarzyszenia pozarządowego skupiającego osoby, które profesjonalnie zajmują się pomocą w problemach z karmieniem naturalnym i laktacją (jestem jego Członkiem Założycielem a w latach 2011-2014 byłam Wiceprezeską). Swoją wiedzę i nieustający entuzjazm wykorzystuję w bezpośredniej pracy najczęściej ze świeżo upieczonymi mamami i ich dziećmi udzielając konsultacji laktacyjnych w ich domach lub w gabinecie w ramach pracy Poradni Laktacyjnej „Mleczna droga”, której jestem założycielką. Poza tym współpracuję ze Szkołą Rodzenia „Gaja” (www.gaja-szkolarodzenia.pl) prowadząc zajęcia z przygotowania do karmienia naturalnego i wiedzy o laktacji, cyklicznie prowadzę warsztaty ze zdrowego żywienia starszych niemowląt i małych dzieci, od 4 lat prowadzę Laktacyjną Grupę Wsparcia w Cafe Bajarka (www.cafebajarka.pl). Ideę karmienia naturalnego, która jest bardzo bliska memu sercu propaguję również, uczestnicząc jako ekspert w różnych eventach (spotkania MamaPyta.pl), wydarzeniach (Rodzicielstwo Bliskości) i projektach (od kilku lat biorę udział w projektach Fundacji na Rzecz Zdrowia Psychicznego 0-5 - www.fundacja05.pl). Prywatnie jestem mamą dwóch studiujących już chłopców wykarmionych piersią – i to jest na pewno najważniejsza i najpiękniejsza przygoda w moim życiu. Lubię ciągły ruch, lubię się rozwijać, czytać, tańczyć, żeglować, jeździć na nartach, spacerować i cieszę się każdą minutą swojego życia :)

PORADNIA LAKTACYJNA
"MLECZNA DROGA"

Doceniając unikalne właściwości mleka kobiecego oraz inne, udowodnione naukowo korzyści płynące z karmienia piersią Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby niemowlęta były karmione wyłącznie mlekiem matki do szóstego miesiąca życia. Zachęca też kobiety do kontynuowania karmienia również w drugim roku życia. Obecnie większość kobiet naturalnie, niejako bez zastanowienia podejmuje karmienie piersią, gdy tylko mały człowiek przyjdzie na świat. Dla niektórych mam jest to wybór podbudowany najnowszą wiedzą naukową, inne - kierują się modą lub obowiązującymi w ich środowisku wzorcami. Wszystkie - po prostu - chcą dla swoich dzieci jak najlepiej.

Często jednak karmienie piersią - to, które miało być najpiękniejszym czasem dla mamy i dziecka, czasem miłości i bliskości - staje się niełatwym doświadczeniem. "Mleczna droga" może być trudna i wyboista zarówno dla tych mam, które z przekonaniem wybrały metodę naturalnego karmienia, jak i dla tych, które miały różne obawy i wątpliwości. Pojawiający się ból, stres, obawa o zdrowie dziecka nie pozwalają w pełni cieszyć się radością macierzyństwa.

"Mleczna droga" powstała, żeby pomóc mamom we wszystkich problemach związanych z karmieniem piersią. Dzieląc się moją wiedzą i doświadczeniem chęwspierać mamy w trudnych dla nich momentachi wspólnie rozwiązywać problemy. Zależy mi na tym, aby karmienie piersią stało się dla mam i ichdziecipięknym, radosnym i naturalnym doświadczeniem trwającym wiele miesięcy...

W swojej pracy kierujemy się Kodeksem Etyki Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych.

 

* IBCLC
"... idea stworzenia zawodu konsultanta laktacyjnego powstała w połowie lat osiemdziesiątych w USA. Powołana przez ówczesnych pionierów promocji karmienia piersią organizacja International Board of Lactation Consultant Examiners IBLCE (Międzynarodowa Rada Egzaminująca Konsultantów Laktacyjnych) zajęła się opracowaniem zakresu wiedzy i kompetencji, jakie powinien mieć konsultant oraz przygotowaniem egzaminu sprawdzającego te umiejętności. Obecnie działalność organizacji ma zasięg światowy, egzamin jest tłumaczony na kilkanaście języków a certyfikat Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant) jest uznawany w większości krajów na całym świecie.
Do egzaminu IBLCE mogą przystąpić osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w pracy z matkami karmiącymi piersią oraz odbyły wymaganą liczbę godzin edukacji na zaawansowanym poziomie.(...) Konsultant IBCLC ma najwyższe kompetencje w dziedzinie poradnictwa laktacyjnego" ("Karmienie Piersią" pod red. Magdaleny Nehring-Gugulskiej i Moniki Żukowskiej-Rubik, 2006 s. 114).

Więcej informacji na temat IBLCE oraz lista polskich Konsultantów IBCLC na stronie:
www.iblce-europe.orgoraz www.laktacja.pl